Newsletter
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania informacji handlowej.

My nie doradzamy. My rozwiązujemy problemy.

Informacja z konferencji o przeciwdziałaniu korupcji w sporcie
2016-03-04

Informacja z konferencji o przeciwdziałaniu korupcji w sporcie

 marca 2016 roku odbyła się konferencja naukowa organizowana przez Instytut Nauk Politycznych
i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego oraz Fundację Akademicką IPSO ORDO, której tematyką było szeroko pojmowane przeciwdziałanie korupcji w sporcie. Grono znakomitych ekspertów zasilił również „szef wszystkich szefów” – Radca Prawny, Rafał Kolano. Moderatorem Konferencji był Pan dr Janusz Okrzesik z Zakładu Teorii Polityki i Myśli Politycznej Uniwersytetu Śląskiego

W toku całej konferencji, z uwagi na wąskie ramy czasowe, przedstawiono ogólny zarys problemu korupcji w polskim sporcie, w dużej mierze koncentrując się na piłce nożnej. Zaprezentowane zostało m.in. stanowisko przedstawiciela środowiska piłkarskiego – w osobie dyrektora ds. marketingu Piasta Gliwice S.A., swoje słowo w dyskusji mieli również przedstawiciele środowiska sędziowskiego, bukmacherskiego oraz reprezentant organów ścigania - funkcjonariusz CBA zajmujący się na co dzień omawianą problematyką.

Prezentację ogólnego spojrzenia na korupcję w sporcie z punktu widzenia prawa powierzono mec. Rafałowi Kolano, znanemu w środowisku z zamiłowania do sportu (w szczególności do piłki nożnej) połączonego z doskonałym przygotowaniem merytorycznym. Mecenas zademonstrował w pierwszej kolejności aspekty prawo-karne zjawiska korupcji. Rozwinął następnie, na skutek pytań publiczności, swoją wypowiedź o aspekty prywatno-prawne (ściślej, związane z wpływem zarzutów korupcyjnych na stosunki pracy oraz niepracownicze formy zatrudnienia). O doniosłości omawianej problematyki świadczyła ilość słuchaczy zgromadzonych w auli Kazimierza Lepszego oraz ilość i różnorodność zadawanych w ramach panelu dyskusyjnego pytań.

Copyright © 2018 Kancelaria Radcy Prawnego Rafał Kolano - Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka prywatności